052-9788838
תמונת נושא: 3 עצות מעשיות לכתיבת ברכה ליום הולדת

יום הולדת, בניגוד לאירועי חיים כמו בר מצווה, ברית או חתונה, הוא אירוע שחוזר על עצמו בכל שנה, עבור כל אחד מן המכרים שלנו. זאת הסיבה, שרבים מאיתנו לא נוטים להשקיע מחשבה רבה בניסוח ברכה איכותית, שנונה ומקורית לכבוד יום ההולדת של אדם קרוב. הנחת המוצא היא, שאם נשקיע משאבים לצורך כתיבת ברכה עבור כל אחד מן האנשים הקרובים לנו, לא נוכל לסיים את המלאכה הזאת לעולם 🙂

אבל, כך לפחות מראה המציאות בשטח – זה לא חייב להיות המצב.

הנה 3 עצות מעשיות שתסייענה לכם בניסוח של ברכה מוצלחת:

היעזרו באתר ברכות

במילים אחרות – תנו למקצוענים לעשות את העבודה. תוכלו למצוא ברכות ליום הולדת שהן שנונות, מצחיקות, מקוריות ואיכותיות באתרים שונים הפזורים ברחבי הרשת. אם מישהו עם ניסיון טרח וכתב ברכה, הקפיד על תחביר תקין ומילא אותה במוטיבים של שנינות, הומור ושמחת חיים, וגם מוכן להעניק לכם אותה ללא כל עלות – אין שום סיבה שתסרבו להצעה כזאת.

כיתבו ברכה אישית ולא גנרית

חשבתם להעניק ברכה גנרית ומשעממת לכבוד יום ההולדת של אדם קרוב? קחו בחשבון שיש סיכוי לא קטן שהוא ייעלב מכך. בעידן בו ניתן למצוא ברשת האינטרנט אלפי ברכות סתמיות, בחירה בסוג כזה של ברכה כמוה כשליחת מסר מאוד חד וברור לאדם הקרוב לכם: אתה לא שווה את הזמן וההשקעה הנדרשים בכתיבה של ברכה מותאמת אישית.

הבינו שהברכה חשובה מן המתנה

אם האדם שמציין את יום הולדתו הוא בגיר, ועבר את גיל הטיפש עשרה, הרי שברכה מקורית שתוענק לו תעשה עבודה טובה הרבה יותר מכל מתנה גשמית או חומרית. הערך של מתנה יורד עם השנים, כאשר היא הופכת ללא רלוונטית, בלויה או משומשת. אולם, קשה מאוש יהיה להגיד דברים דומים על ברכה שנכתבה מן הלב.

לסיכום

רוצים לשמח אדם קרוב שמציין את יום הולדתו? כיתבו לו ברכה מרגשת, אישית וייחסו לה את החשיבות הראויה.