052-9788838
תמונת נושא: טיפים להפקת אירועי בת מצווה

אין ספק כי בת מצווה נחשבת לאחד האירועים הכי מרגשים, אירוע המסמל שנה…הילדה הקטנה שלנו כבר לא ילדה ואט אט היא הופכת לנערה מתבגרת. זה הזמן להתחיל לקחת אחריות ולשנות קצת הרגלים, צעד לא פשוט גם עבורנו ההורים וגם עבורה… אז אם גם אתם נמצאים לפני תקופה שכולה חגיגות הנה כמה טיפים להפקת אירועי בת מצווה.

בחרו את הספקים כמה שיותר מוקדם

ממש כמו בחתונה, גם בבת מצווה עלינו לבחור לא מעט ספקים. צלם, אטרקציות שיהיו באירוע, קייטרינג או דוכני מזון, הפעלות, מוזיקה וכמובן מקום בו נקיים את האירוע- אולם או אולי מועדון לבת מצווה. ככל שתבחרו את הספקים מוקדם יותר, כך הסיכוי שתקבלו מחיר טוב יותר עולה, בעיקר אם אתם מקיימים את האירוע בעונת האביב או הקיץ.

בחרו מקום התואם הן את התקופה בשנה והן את כמות המוזמנים

חשוב להשקיע מחשבה בתהליך בחירת המקום, בחירה אשר ללא כל ספק, תשפיע רבות על הצלחתו של האירוע. במידה ואתם בוחרים לקיים את בת המצווה בחורף או בסתו, בדקו שערוכים במקום מבחינת אופציות קירוי וחימום במידה ותיפלו על יום סגרירי או קר במיוחד ולהיפך, אם אתם מקיימים את האירוע דווקא באביב או בקיץ, מזגנים, מאווררים ושאר פתרונות הצללה הכרחיים במזג אוויר לח וחם כמו בישראל.

בנוסף, חשוב לוודא שהמקום אכן ערוך לכמות המוזמנים שלכם מצד אחד, אך מצד שני, אם מדובר באירוע אינטימי שכמות האנשים לא ״תיבלע״ בתוך האולם. בדקו אם המקום אכן תואם את הציפיות שלכם מבחינת העיצוב, האווירה והשירותים השונים שהוא מציע.

אירוע אחד לכולם או אירוע מפוצל?

אחת השאלות המרכזיות שהמבוגרים שואלים את עצמם היא האם כדאי להפיק בת מצווה אחת גדולה אליה כל האורחים יוזמנו: משפחה, חברים של ההורים, קולגות וילדים (חברים של הילדה) או לחלופין להפריד בין שני האירועים – אירוע לכל המבוגרים ובני המשפחה ואירוע לילדים.

ובכן, לכל החלטה יש יתרונות אבל אין ספק כי אם בוחרים לפצל את שני האירועים, העלות תהיה ברוב המקרים גבוהה יותר ולכן זה משהו שכדאי לקחת בחשבון. באופן כללי, עדיף לפצל משום שככה ניתן להתאים את האירוע לקהל היעד ואז כולם יוצאים מרוצים.

להגיע לבת המצווה כמו מלכים עם חברת הפקות

במידה והתקציב שלכם אכן מאפשר זאת, מאוד מומלץ לבחור חברת הפקת אירועים מקצועית עם מנהל הפקה וצוות שיעזרו לכם בכל מה שקשור בתכנון והפקת האירוע. מצד אחד לחברות מהסוג הזה יש בדיוק את הקשרים המתאימים כדי להפחית את עלויות האירוע ומצד שני את הניסיון הדרוש בכדי להפוך את בת המצוות לאירוע חלומי ובלתי נשכח.

התפקיד של החברה הוא לשבת אתכם כמה חודשים לפני האירוע, לבנות קונספט עיצובי, להחליט ביחד על מקום ראוי, לסייע לכם בתהליך עריכת וסידור השולחנות, לבחור מפות, לבנות תפריט ולא פחות חשוב לעזור לכם להחליט על לוח זמנים הגיוני.